Listwy łączące i zakończeniowe

Listwy łączące i zakończenie to szeroka grupa profili, która umożliwia estetyczne połączenie różnorodnych powierzchni podłogowych. W tej grupie można znaleźć listwy łączące i zakończeniowe zarówno do powierzchni płaskich jak i do podłóg z różnicami poziomów. Listwy łączeniowe są wykonane z aluminium. Profile kończące występują w dwóch wersjach kolorystycznych: anodowanej lub w okleinie drewnopodobnej. Precyzując kolorystyka anodowana to sześć kolorów: srebro, złoto, inox, szampan, brąz i czarnym. Natomiast listwy laminowane to około 40 zróżnicowanych oklein. Profile posiadają jeden z trzech sposobów montażu: przykręcanie od góry, kołek maskowany lub klej. Bez wątpienia listwy samoprzylepne znajdą zastosowanie w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
Listwy występują w pięciu długościach: 90 cm, 120 cm*, 180 cm, 270 cm* i 360 cm*
(* długość dostępna na zamówienie z preferowanym odbiorem osobistym). Wśród tej grupy produktów można wydzielić trzy podgrupy: listwy łączące płaskie, listwy łączące wypukłe oraz zakończeniowe, które są „lekko” skośne.

LISTWA ZAKOŃCZENIOWA A01

Profil zakończeniowy A01 przeznaczony jest do mocowania krawędzi wykładziny. Służy również do „wyrównania” dwóch powierzchni o różnicy 3mm. Jej całkowita szerokość to 30 mm. Materiał z którego jest wykonana to aluminium. Profil ten jest dostępny w wersji kolorystycznej anodowanej, dlatego też występuję tylko w 6 kolorach. Profil mocuję się za pomocą kołków montażowych od góry. Tak więc sposób montażu jest widoczny. Produkt posiada kołki w komplecie.
W ciągłej sprzedaży listwa zakończeniowa A01 dostępna jest w długościach: 90 cm i 180 cm. Podczas gdy na indywidualne zamówienia możemy posiadać listwy o długości 120 cm, 270 cm a nawet 360 cm. Produkcja polska. Inne listwy zakończeniowe to profile A11 oraz A39.

Kolorystyka

LISTWA ŁĄCZĄCA A02

Profil łączeniowy A02 ma 30 mm szerokości. Służy on do łączenia powierzchni o tych samych wysokościach, takich jak wykładzina, panele, czy parkiet. Jest to całkowicie płaski, cienki, bo 2mm profil. Sposób montażu to przykręcenie kołkami montażowymi od góry lub klej. W przypadku montażu na kołki, które są w komplecie, listwa występuję tylko w kolorach metalicznych. Produkt klejony dostępny jest zarówno w kolorach metalicznych jak i okleinach drewnopodobnych.
Profil standardowo dostępny w dwóch długościach: 90 cm i 180 cm. Jednakże listwy 120 cm, 270 cm i 360 cm mogą być dostępne na zamówienie indywidualne. Produkcja polska.
Innym profilem, który należy do podgrupy listwy łączące płaskie, a jest o 5mm szerszy jest produkt o symbolu A08.

  • listwy łąćzące listwa A02
  • Listwa A02

Kolorystyka

LISTWA ŁĄCZĄCA A03

  • Listwy łączące Listwa A03

Profil łączeniowy A03 ma 30 mm szerokości. Ten lekko wypukły profil służy do łączenia powierzchni o tych samych wysokościach. Ma zastosowanie na podłożach pokrytych wykładzinami, panelami lub parkietem. Listwę można zamocować na dwa sposoby: po pierwsze przykręcić kołkami montażowymi od góry lub co niewątpliwie zachęci zwolenników bezinwazyjnych przykleić. W przypadku pierwszym (kołki w komplecie) listwa występuję w kolorach anodowanych. Produkt w wersji klejonej dostępny jest zarówno w kolorach metalicznych jak i okleinach drewnopodobnych.
Profil standardowo dostępny w dwóch długościach: 90 cm i 180 cm. Natomiast długości 120 cm, 270 cm i 360 cm dostępne są tylko na zamówienie indywidualne.

Kolorystyka

PROFIL ŁĄCZĄCY A04

Profil łączący A04, wypukły o szerokości 49mm. Listwa przeznaczona do łączenia podłóg o tej samej wysokości, bez względu na rodzaj wyłożonej powierzchni. Może być również stosowana jako próg. Profil przykręcany od góry na kołki montażowe, które są dostępne w komplecie. Występuję tylko i wyłącznie w kolorach anodowanych. Standardowo dostępne są dwie długości: 93cm oraz 180 cm. Produkt w długościach 120 cm, 270 cm i 360 cm dostępny tylko na zamówienie.

Kolorystyka

LISTWA ŁĄCZĄCA A08

  • Listwy łączące listwa A08

Profil łączeniowy A08 o szerokości 35mm. Listwa płaska przeznaczona do połączenia podłóg o tej samej wysokości. Dostępna w dwóch wersjach, biorąc pod uwagę sposób montażu, jako listwa przykręcana oraz samoprzylepna. W wersji z kołkami listwa dostępna w sześciu kolorach anodowanych: srebrze, złocie, inoxie, szampanie, brązie oraz czerni. Jako listwa samoprzylepna oprócz kolorów anodowanych występuję również w kolorystyce drewnopodobnej. W stałej ofercie listwy w długościach: 93cm i 180cm, pozostałe długości dostępne na zamówienie. Produkcja polska.

Kolorystyka

LISTWA PROGOWA Z WKŁADKĄ GUMOWĄ A10