Kompozyt drewna

Kompozyt drewna – wygodna alternatywa do złudzenia przypominająca drewno.

Kompozyt drewna jak sama nazwa wskazuje swoim wyglądem i zapachem przypomina drewno, jednak różni się od niego swoimi właściwościami. W celu przerobienia drewna o niskiej wartości użytecznej na produkt wysokiej klasy, półprodukty połączone są ze sobą termoplastyczną żywicą. Dzięki temu połączeniu kompozyt NIE ABSORBUJE WODY, przez co staje się bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki atmosferyczne. NIE WYMAGA KONSERWACJI ani impregnacji, nie ma potrzeby odnawiania go po okresie zimowym. Raz zabarwiony pozostaje w tym samym kolorze na długie lata, co oprócz walorów estetycznych ma także wymierne korzyści finansowe. Kompozyt drewna oferowany jest w całym systemie: w jego skład wchodzą deski, legary, listwy wykończeniowe, kątowniki oraz klipsy ułatwiające montaż (brak widocznych kołków).

Proces wytwarzania kompozytu można obejrzeć tutaj

Kompozyt może być łączony w taki sam sposób jak drewno za pomocą śrub lub wkrętów. Do jego montażu stosowane są podobne narzędzia i akcesoria. Deski kompozytowe nie wymagają ułożenia izolacji, legary kładzie się bezpośrednio na betonie. Muszą wręcz przylegać do niego na całej długości.

W naszych realizacjach stosujemy innowacyjny i nowoczesny, ale zarówno bardzo popularny system montażu klipsowego. Producentem naszych produktów z kompozytu drewna jest EcoTeak

kompozt drewna ecoteak baner 469x60

W swej ofercie posiadamy kompozyt na:

TARASY i POMOSTY

BALKONY

ELEWACJE

OGRODZENIA I BALUSTRADY

PRZEGRODY BALKONOWE

ARCHITEKTURA OGRODOWA

KOLORYSTYKA

Wszystkie produkty dostępne są w jednym z 7 wariantów kolorystycznych ( 3 podstawowych oraz 4 dostępnych na zamówienie ).

kompozyt drewna kolor 3-drewno naturalnekompozyt drewna kolor 1-cedrowy kompozyt drewna 2-miedziany braz kompozyt drewna 5-kawowykompozyt drewna 4-drewno sandalowe

kompozyt drewna 6-szary

kompozyt drewna 7-ciemny szary